Leukoarajoza o charakterze naczyniowym w wyniku MRI głowy
Witam.Zmiany w moim mri glowy okreslone przez radiologa jako leukoarajoza o charakterze naczyniowym,ten sam charakter potwierdzil po dodatkowych badaniach,w tym pmr neurolog...ktory sadzi,ze zmiany te powstaly na skutek silnych dlugotrwalych dusznosci w zwiazku z astma.Porownujac zdjecia w internecie moje zmiany przypominaja leukomalacje okolokomorowa na tle niedotlenienia u noworodkow lub dziecibz wadami serca.Moje pytanie,czy bardzo ostre dusznosci u doroslych moga dawac taki sam obraz?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Leukoarajoza sama w sobie może objawiać się drobnymi deficytami neurologicznymi i łagodnymi zaburzeniami poznawczymi. Przetrwała, chroniczna duszność pogłębiać procesy niedokrwienne powodujące w konsekwencji wspomniane zmiany.