Leukocyty i bilirubina w moczu

Badanie moczu: ciężar właściwy 1,025, pH 5, leukocyty obecne (+), zotony obecne, białko obecne, glukoza w normie, ciała ketonowe nieobecne, urobilinogen w normie, bilirubina obecna (+), erytrocyty nieobecne, elementy upostaciowane moczu, erytrocyty 21,4, leukocyty 26,1, nabłonki płaskie 29,2, wałeczki 1,06, bakterie 301,8, kryształy 47,6, komórki drożdżakopodobne nieobecne, małe komórki okrogłe 2,7, wałeczki patologiczne 0,59, śluz. Poziom TSH (s) 4,64 IU/ml.
ponad rok temu

Witam!

Badanie moczu dość jednoznacznie wskazuje na zakażenie bakteriami gram ujemnymi. U kobiet jest to problem częsty, ale należy go leczyć. U mężczyzn może natomiast wskazywać na grożniejszą patologię.

Co do wyniku TSH - czyli chormonu tyrotropowego - jest to hormon zawiadujący pracą tarczycy, która skolei odpowiada za ogólne tempo metabolizmu. TSH na poziomie 4,64 IU/ml może sugerować niedoczynność tarczycy. Należy dla pewności zbadać fT3 oraz fT4. Jednakże może to być też wywołane infekcją, dlatego dalsze badania hormonów tarczycy proponuje wykonać po wyleczeniu tej ostatniej.