Leukopenia z granulocytozą i odmłodzenie w rozmazie krwi u dziecka

Witam u dziecka 4 letniego podczas pobytu w szpitalu zaobserwowano leukopenię z granulocytozą i odmłodzenie w rozmazie krwi. Ponadto dziecko szybko dojrzewa i przechodził już przez mononukleozę a powtórne wyniki morfologii zaniepokoiły mnie gdyż PLT-693 a norma to 150-400 , MXD%-13.7 a norma to 3,0-13 i monocyty-10 norma 1-8. Reszta jest w porządku. Nie mogę od nikogo się dowiedzieć dlaczego tak jest i co to może spowodować. Mam nadzieje ze tu dowiem się czegos więcej. Pozdrawiam Joanna.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie przedstawia Pani ani pełnych wyników morfologii ani rozkazu a to znacznie utrudniona interpretację i ocenę. Z pewnością mamy do czynienia z sytuacją gdzie szpik nie pracuje prawidłowo. Konieczna jest konsultacja u hematologa.