Lewostronna skolioza pogranicza szyjno-piersiowego

Witam. Proszę o interpretację wyniku badań radiologicznych mojej mamy. PŁ_RTG KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO PA I BOCZNE-PŁ Lewostronna skolioza pogranicza szyjno-piersiowego. Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych C4-C6 z dyskopatiami. Osteofity na przednich i tylnych krawędziach trzonów C4-C6. Zmiany przeciążeniowe w stawach Luschki, szczególnie C5-C6 po prawej stronie. Bardzo proszę o pomoc, gdyż razem z mamą bardzo się martwimy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.