Lewostronna skolioza, zwężenie tarczy międzykręgowych

WITAM, odebrałam wynik badania radiologicznego RTG-kręgosłupa odcinka lędżwiowo-krzyżowego- przeglądowe i tam jest tak napisane: lewostronna skolioza.Zwężenie tarczy międzykręgowych L4-L5,L5-S1, zwyrodnieniowe zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów. Co to znaczy? Proszę o odpowiedż, czy można to wyprostować- jeśli tak, to w jaki sposób? Z góry dziękuję za opdpwiedż. Pozdrawiam, Marzena

Witam,
jest Pani młodą kobietą i myślę, że spokojnie można szukać pomocy u fizjoterapeutów. Nie widziałem zdjęcia RTG, więc ciężko mi ocenić jak rozległe są to zmiany. Myślę, że odpowiedni dobór ćwiczeń + zmiana nawyków życia codziennego, które doprowadziły do takich zmian = zatrzymanie się postępowania tych zmian i zmniejszenie ryzyka związanych z nimi dolegliwości bólowych .
Pozdrawiam