Lewostronne, niewielkie, dokanałowe uwypuklenie krążka C3/C4 zwężające światło kanału kręgowego
Co oznacza wynik MR Spłycona lordoza szyjna. Lewostronne, niewielkie, dokanałowe uwypuklenie krążka C3/C4 zwęża światło kanału kręgowego o ok. 1,5 mm bez ucisku rdzenia. Centralne uwypuklenie krążków C5/C6 i C6/C7 zwężają światło kanału kręgowego po ok. 1,2-1,5 mm bez ucisku. Częściowa dehydratacja zwyrodnieniowa krążków międzykręgowych.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon