Lewowypukła skolioza z rotacją trzonów
witam, na opisie RTG napisano przeciążenie na poziomie l3/l4 l 4/5 l5/s1 lewowypukła skolioza z rotacją trzonów. czy takie skrzywienie się jakoś leczy czy z czasem bedzie sie pogłębiać i może powodować jakieś poważniejsze schorzenia? dodam ze jestem kobietą i mam 26 lat. pozdrawiam Kasia

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon