Lewowypukłe wygięcie kręgosłupa lędźwiowego
Witam Bardzo proszę o interpretację wyniku MRI kręgosłupa lędźwiowego, sekwencje FSE i STIR, obrazy T1 i T2. Lewowypłukłe wygięcie kręgosłupa lędźwiowego. Na poziomie L4-L5 widocczne są drobne zwyrodnieniowe wyostrzenia przednich krawędzi trzonów oraz niewielki tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego o wymiarze ap do 3 mm, modelujące worek oponowy. Na przekrojach czołowych w otoczeniu dolnej części prawego stawu krzyżowo-biodrowego widoczne są strefy stłuszczenia lub obrzęku szpiku.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuję na współistnienie choroby zwyrodnieniowej oraz zmian wynikających z przeciążenia kręgosłupa. Nieprawidłowości te mogą powodować dolegliwości bólowe i wykluczenie z normalnego życia na długie tygodnie.Oczywiście ten stan trzeba skonsultować z neurochirurgiem. Być może konieczny będzie zabieg. Przydatna może okazać się także rehabilitacja.