Leżenie na brzuszku - niemowlę 6-miesięczne

Witam. Mam pytanie. Moja 7-miesięczna córka od pewnego czasu (około 2 miesięcy), leżąc na brzuszku robi foczkę (tzn. leży na brzuszku rozkładając rączki na boki i nóżki do góry jak spadochroniarz). Wcześniej ładnie podpierała się na rączkach, natomiast teraz robi to bardzo rzadko - chyba, że chce coś zobaczyć, wtedy na krótko podnosi się na rączkach. Dodam, że bardzo rzadko odwraca się z brzuszka na plecy i z powrotem. Czy są to niepokojące objawy? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Córeczka dopiero uczy się przewracania i na pewno dzięki pomocy rodziców będzie doskonalić tą umiejętność;) Zachęcam do wspólnych zabaw zachęcających maluszka do zwiększonej aktywności np. układając córeczkę na pleckach i ustawiając ulubioną zabawkę czy jakiś przykuwający uwagę przedmiot z boku, ale w zasięgu wzroku. Pomagamy maluszkowi sięgnąć po zabawkę stymulując rękę będącą po przeciwnej stronie:) Zachęcam do rozmowy z pediatrą o sposobach stymulowania rozwoju ruchowego;) Dziecko może również powracać do aktywności już poznanych tj. np. " foczka", ale nie zapomnieć tych, które opanowało. Pozorny regres w rozwoju jest wpisany w każdą fazę rozwoju dziecka:)

Pozdrawiam