Libido u kobiety a wiek

W jakim wieku kobieta ma najwieksze libido a po jakim wieku spada libido?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jest to osobniczo zmienne. Teoretycznie libido wzrasta po osiągnięciu dojrzałości czyli 16-18 lat, a spada po menopauzie czyli ok 50 roku życia.

Pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Największe libido kobieta ma q wieku 20-25lat, z wiekiem zazwyczaj ulega ono stopniowemu obniżeniu. Dzieje się to w różnym wieku, są różnice indywidualne. Zdarzają się nawet osoby, u których wzrasta np. w wieku 40lat.
Doustna antykoncepcja obniża libido u kobiet.
W razie potrzeby proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam