Licówki przy zgryzie krzyżowym

Mam zgryz krzyżowy. Zęby z tego powodu miałam bardzo krótkie, jakby spiłowane. Dlatego założyłam licówki. Teraz musze wymienić plomby i licówki, ale zależy mi na leczeniu ortodontycznym wady. Nie wchodzi w grę życie bez licówek, musze założyć nowe. Czy będę mogła założyć aparat na licówki? Czy wybrać kompozyty i liczyć na to, że znajde ortodonte który na to założy aparat, czy absolutnie konieczne jest, zeby ortodonta zobaczył moje zęby nagie czy mogę zglosic sie do niego już po założeniu licówek

Zdecydowanie odradzam zakładanie nowych licówek przed przebudową ortodontyczne Pani zgryzu. Pani zęby zostały starter, ponieważ żuchwy chciała "uciec " do wygodnej pozycji z punktu widzenia stawów,mięśni, dróg oddechowych itd. Trzeba będzie zmatowić powierzchnie starych licówek w miejscu przyczepów aparatu i zastosować specjalne kleje. Pozdrawiam