Liczenie ruchów płodu

Dzień dobry, chciałam zacząć liczyć ruchy płodu, ale nie wiem za bardzo jak to robić, czy to mają być pojedyncze ruchy wyraźnie oddzielone "uśpieniem"? do takiego wniosku doszłam po tutejszym artykule. Jestem w 30 tc i dziecko ok. 3 tygodnie za male. Wcześniej tj. do 27 tc było wszystko ok ale jakby się zatrzymało i ma ok. 1000g wg ostatniego usg. W nocy maluch prawie się nie rusza ale w dzień praktycznie cały czas więc kartę ruchów zakończyłabym pewnie b. szybko, czy to nie jest niepokojące?

Małgorzata Panek

Prawidłowe liczenie ruchów płodu powinno się odbywać podczas wypoczynku mamy, trzy razy dziennie po godzinie, w ciągu dnia.
Prawidłowy wynik to powyżej 10 ruchów na godzinę.
Dziecko, tak jak i mama, gdy śpi nie rusza się zbyt intensywnie.
Jeśli jest Pani zaniepokojona, radziłabym skonsultować się z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę.
Pozdrawiam