Liczne drożdżaki w wyniku badania kału u dziecka

Witam.Zrobiłam córce(3 lata)badanie w kierunku pasożytów w kale,do tej pory zawsze było negatywne(zrobiłam już z 6 takich badań)tym razem jednak wyszło że ma bardzo liczne drożdzaki.Córka choruje na alergie na co,niewiem jestem w trakcie badań.Z krwi wyszło wyszło wysokie Ig E-380,3 IU/ml oraz dermatophagoides pter.(d1)-9,6kU/l i dermatophagoides farinae(d2)-2,5kU/l krew badano w sierpniu,kał w dwa dni temu ma silne wysypki skórne-AZS.Czy to napewno alergia?Prosze o ustosunkowanie się do tego.

Małgorzata Panek

W przypadku dodatnich wyników badań IgE i objawów klinicznych można stwierdzić alergię. Przytoczone przez Panią alergeny to alergeny kurzu domowego.
Wskazana byłaby konsultacja u alergologa.
Natomiast samo wykrycie obecności drożdżaków nie świadczy o zakażeniu.
Proszę pokazać wyniki badań lekarzowi prowadzącemu.
Pozdrawiam