Liczne urazowe obrażenia wewnętrzne: czy pomoc została udzielona prawidłowo?

Witam, mój chłopak miał niedawno wypadek. Został przygnieciony do ładowarki przez tira. Karetka przyjechała natychmiastowo podobno i bardzo długo stała na miejscu. Wypadek był o godzinie 15:40 lub 15:30, a mój chłopak trafił na stól o godzinie 19:00. Czy to jest normalne? Czy to tak powinno być? Czy osoba z wypadku przygnieciona przez 15 ton czeka na izbie przyjęć na wyniki z badań? W sekcji napisali, że w środku miał wszystko poobrywane, ale tu rodzi się moje pytanie, czy to możliwe, żeby z takimi urazami w brzuchu normalnie żył, chodził, mówił? Podobno miał przebite płuco, a skoro jest przebite, to krwotok następuje przez jamę ustną prawdopodobnie, a on rozmawial. Oderwany moczowód, pęknięte jelito i złamane 3 żebra. Czy przy takich objawach da się normalnie funkcjonować 4 do 5 godzin? Co lekarze zrobili nie tak? Czy jest jakaś sensowna odpowiedź na to? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Często nawet najbardziej zagrażające życiu objawy wewnętrzne, na zewnątrz nie dają dolegliwości. Aż do czasu wystąpienia jakiegoś rodzaju przełomu. W tym czasie, aby wykluczyć obrażenia wewnętrzne, wykonuje się badania obrazowe. Być może one były tak czasochłonne.
Krwotok wewnętrzny mógł wystąpić u Pana nie od razu po wypadku, ale później. Nie jest jednak wykluczone, że diagnostyka zajęła zbyt wiele czasu przed zabiegiem operacyjnym.
Pozdrawiam!