Liczne urazy skrętne prawego kolana

W ciągu ost3lat miałam bardzo liczne urazy skrętne prawego kolana i 4-5 na lewym.Wynik MR z prawego kolana wykazał, że wszystko jest ok,a jedynie mam nieznaczną ilość płynu w stawie.Lekarka nic mi nie zaleciła i oświadczyła zakończenie leczenia.Jednak nie jestem pewna,bo bóle prawego kolana nadal się utrzymują,a to mocno boli.W dodatku od miesiąca boli mnie również lewe,co uniemożliwia mi sprawne funkcjonowanie.Kondycja (pływam) i waga 73kg/175cm jest w porządku.Nie mam siły już na to wszystko.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku prawdopodobnie mamy do czynienia z nadwyrężeniem aparatu wiezadłowego stawu. Jeżeli rzeczywiście badanie obrazowe wykazało jedynie obecność płynu nie ma powodów do obaw.

Badanie mr nie jest 100% pewne , należy podejrzewać uszkodzenia wewnatrzstawowe (łakotki, chrzastka lub więzadła krzyżowe ) o postępowaniu decyduje dokładne badanie dolegliwości a nawet artroskopia