Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Limfocyty i neutrofile u 10-tygodniowego niemowlaka

Dobry wieczór.. Córka ma 10 tygodni i dwa dni, dzisiaj miała robione badanie krwi, wynik ogólnie dobry z tym że MCH ma 32 norma jest na wyniku 24-31, limfocyty % 71,3 norma 20-70,0, neutrofile % 15,00 norma 17-60, 1,29tys/ul norma 1,50-7.00.. co to oznacza, czy córce coś dolega??
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Tak niewielkie odchylenia nie są powodem do niepokoju. Proszę też pamiętać, że wynik morfologii należy oceniać całościowo, a nie pojedyncze parametry. Poza tym normy ogólnie przyjęte nie do końca odnoszą się do niemowląt i małych dzieci, gdyż tam wartości zalecane są trochę inne.
Pozdrawiam

0

U małych dzieci w rozmazie białych krwinek przeważają limfocyty i to jest norma. Dopiero w wieku 5-6 lat limfocyty i granulocyty się wyrównują, a potem zaczynają przeważać granulocyty, aby w wieku dorosłym osiągnąć normę - limfocyty stanowią wtedy ok. 1/3 liczby granulocytów (neutrofili).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy