Lipomastia, spadek libido, utraty erekcji i słabe owłosienie a badanie poziomu hormonów

Witam, mam 21 lat i męczę sie z lipomastią, ostatnio chodzę dodatkowo ospały, spadło mi libido, zdarzają sie utraty erekcji, słabe owłosienie. Skłoniło mnie to do zrobienia sobie poziomu hormonów: TSH 3,19 N: 0,27-4,2 FT4 19,51 N: 12-22 testosteron 15,84 N: 9,9-27,8 kortyzol 444,9 N: 171-536 prolaktyna 175,7 N: 86-324 prolaktyna z metoklopramidem: 2324 mlU/l (13 razy wyższa) estradiol 5, przy normie od 7 progesteron w górnej granicy normy Czy takie wyniki mają związek z moimi dolegliwościami?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Pana objawy mogą być związane z hiperprolaktynemią czynnościową. Proszę skonsultować się z endokrynologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.