Lordoza kręgosłupa LS pogłębiona z poziomym ustawieniem kości krzyżowej
Witam mam 57 lat proszę o interpretację wyniku rtg : lordoza kręgosłupa LS pogłębiona z poziomym ustawieniem kości krzyżowej wysokość trzonów zachowana przewężenie przestrzeni międzykręgowych L1 L2 L3 L5 S1 z zaostrzeniami trzonów i na poziomie L5S1 ze slerotyzacjąblaszek granicznych cechy ześlizgu na poziomie L2L3. Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze. bardzo proszę o odpowiedz .Pozdrawiam

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon