Lordoza lędźwiowa a rodzaj krzesła

Czy w przypadku znacznej lordozy (jeśli 1 to mała; 2 średnia; 3 duża; 4 bardzo duża to daję 3) wskazane lub przeciwwskazane jest używanie w pracy krzesła z wybrzuszeniem właśnie na tym odcinku wklęsłości- lędźwiowym)? Na marginesie dodam że oczekuję na wizytę w poradni rehabilitacyjnej za 2 tygodnie ale do tego czasu zadaję pytanie j.w. Mężczyzna 24 lata. Zaniedbałem dotychczas tę sprawę

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lordoza to fizjologiczne wygięcie kręgosłupa ku przodowi. W przypadku jej zniesienia krzesło modelujące postawę w odcinku lędźwiowego ku przodowi jest jak najbardziej wskazane.