Lordoza lędźwiowa spłycona w wyniku badania RTG

Witam. Otrzymałam wynik z RTG i proszę o diagnozę. Lordoza lędźwiowa spłycona. Obniżenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 z cechami przeciążenia w stawach międzykręgowych pogranicza- L-S. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednich, bocznych i tylnych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. W pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.