Lordoza szyjna zniesiona, obecna wtórna kifoza, krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości
Kobieta 31 lat. Proszę o interpretacje badania MR odcinka C Lardoza szyjna zniesiona obecna wtórna kifoza krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości, nieznacznie, odcinkowo, głownie obwodowo odwodnione, na tylno- bocznych powierzchniach trzonów kręgowych w odcinku C2-C6 niewielka osteofitoza krawędziowa, zwężająca nieco otwory międzykręgowe. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam