Lordoza szyjna zniesiona z tendencją do kyfotycznego ustawienia w wyniku MR kręgosłupa

Proszę o interpretacje wyniku MR Lordoza szyjna zniesiona z tendencją do kyfotycznego ustawienia w odcinku C4-C6 Krążek m-k C5/C6 odwodniony i o obniżonej wysokości, częściowa dehydratacja krążka m-k C6/7 Zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze na tylno bocznych krawędziach trzonów i w stawach m-k w dolnym odcinku kręgosłupa C ze zwężeniem otworów m-k na poziomie C5-C6 Drobna tylno-lewoboczna wypuklina krążka m-k C4/c5, C6/7 z dyskretna modulacją worka oponowego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe oraz zmiany przeciążeniowe oddziałujące na struktury nerwowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - czasami konieczny jest zabieg operacyjny. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga.