Lot samolotem w 30 tygodniu ciąży

jestem 30 tyg ciazy, ciaza przebiega prawidlowo, we wtorek mam lot 2 godzinny. Bardzo prosze o odpowiedz czy lot moze zagrozic zyciu dziecka, czy np moze nastapic odklejenie lozyska. bardzo dziekuje za odpowiedz

Małgorzata Panek

Lot samolotem może stanowić ryzyko przedwczesnego ukończenia ciąży.
Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem, który na podstawie dotychczasowych badań i historii przebiegu ciąży , będzie mógł określić czy lot samolotem jest bezpieczny w Pani przypadku.
Pozdrawiam