Łożysko nie powiększało się przy poprzedniej ciąży - jak będzie teraz?

Witam serdecznie. 5 miesięcy temu urodziłam martwe dziecko. Powodem odumarcia płodu było to, że łożysko się nie powiększało i dziecko nie miało jak oddychac i zmarło.. :-( Teraz prawdopodobnie zaszłam znowu w ciąze :-)... Mam własnie takie pytanie, czy mogą być jakieś problemy z płodem, spowodowne tym, że zaszłam tak szybko po porodzie znowu w ciążę i czy to prawda, że macica po takim krótkim czasie nie jest jeszcze gotowa, żeby poród odbył się siłami natury i będzie mnie czekało cesarskie cięcie??? Proszę o odpowiedź.... Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam! Nieprawda. Nikt nie zagwarantuje oczywiście, że ciąża będzie przebiegała prawidłowo i poród odbędzie się siłami natury, ale sam fakt, że zaszła Pani w ciążę po kilku miesiącach od urodzenia martwego dziecka, nie determinuje jej przebiegu. Zależy on od innych czynników- np. od tego, czy została wykryta i wyleczona przyczyna niepowodzenia w tamtej ciąży (przy czym niezawsze jest to możliwe). Proszę być dobrej myśli, dbać o siebie i dobrze monitorować ciążę, pod czujnym okiem lekarza. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia! 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy