Łukowata skolioza, pogłębienie lordozy i poziome ustawienie kości krzyżowej w wyniku RTG kręgosłupa lędźwiowego

wynik rtg kręgosłupa lędzwiowego: Lewostronna , łukowata skolioza Łukowate poglębieni lordozy Poziome ustawienie kości krzyzowej Wyrostki poprzeczne L-5 oparte o kość krzyżowej Wyrostki kolczaste L-2,3,4,5 oparte o siebie . Discopatoa l-4/5/s-1 oraz zmiany zwyrodnieniowe w otoczeniu. Stawy krzyzowo-biodrowe w normie proszę o interpretacje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na istnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym. Łukowata skolioza i pogłębienie lordozy to procesy polegające na zmianie architektoniki kręgosłupa. Zarówno te zmiany jak i opisywana dyskopatia może w przyszłości powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z lekarzem rehabilitantem.