Lunatykowanie u nastolatka

mam syna [17lat] od około 2 miesiecy zaczął chodzić po mieszkaniu we śnie mówi i robi różne rzeczy.Dzisiejszej nocy wstał wziął młodszą siostre na ręce i z nią chodził po mieszkani mówiąc przy tym że sie posikała a wcale nie miało to miejsca.Jak starszy brat go przebudził to położył sie do łóżka.Tej samej nocy dwa razy miało miejsce jego takie zachowanie.Nie mam pojęcia co mam robić zaczynam sie bać o niego jak i naze bezpieczeństwo on pmięta te sny

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie zachowanie to somnambulizm. Warto zgłosić się do poradni zaburzeń snu.