Łupie mnie w nogach

Witam, od kilku miesięcy w ogóle nie mogę spać. Nie mam już siły, nie wiem, co robić. Kładę się, ale nie śpię nawet do rana, a na dodatek, nie wiem jak to opisać, ale jak się położę, po krótkim czasie zaczynają mnie jakoś łamać nogi, coś jakby samoczynnie napinały się mięśnie w nogach i muszę wstawać. Proszę o pomoc. Próbowałam różnych metod, spacery przed snem, picie ciepłego mleka i nic.

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Dziwne odczucia w mięśniach nóg to prawdopodobnie tzw. Zespół Niespokojnych Nóg. Jest to jedno z zaburzeń snu. Ponieważ Pani problem trwa już dość długo, proponowałabym umówić się na wizytę z lekarzem psychiatrą, który będzie mógł dokładnie zdiagnozować przyczynę zaburzeń i polecić odpowiednią terapię. Do tego czasu, proszę stosować się do zasad higieny snu, które opisane są na naszej stronie głównej. Jeżeli chodzi o picie mleka przed snem, to są różne opinie na ten temat. Najważniejszy jest relaks przed snem, ciepła kąpiel, muzyka relaksacyjna, przewietrzony pokój, ładny zapach w powietrzu, np. jakieś delikatne olejki.

Pozdrawiam serdecznie i gorąco namawiam do spotkania z lekarzem