Witam, mam na rękach bardzo suchą skórę która się łuszczy, swędzi, pęka i piecze, dzisiaj miałam testy, nie jestem na nic uczulona, używam pimafucort który trochę pomaga , lipobase i maść z wit. A jednak to nie schodzi a wręcz przenosi się na nogi, co jeszcze mogę zrobić żeby dowiedzieć się od czego to jest ? Mam problem nawet z kąpaniem dzieci a stosuję teraz płyn emolim ... pozdrawiam.
Znamiona barwnikowe - pieprzyki
Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.
Witam serdecznie. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać podstawowe badania krwi oraz ewentualnie poszerzyć diagnostykę o inne badania.
Czy badano u pani poziom hormonów tarczycy?
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Sucha skóra powiek i świąd – odpowiada Aleksander Ropielewski
- Bardzo sucha skóra powiek, która swędzi po użyciu maści – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Łuszcząca się skóra na łokciach – odpowiada Lek. Iwona Stajkowska
- Czerwona, łuszcząca się wysypka na rękach, udach i twarzy – odpowiada Aleksander Ropielewski
- Czerwona i sucha plama nad górną wargą – odpowiada Piotr Pilarski
- Sucha i łuszcząca się skóra na łokciach a łuszczyca – odpowiada Dr hab. n. med. Magdalena Baśkiewicz-Hałasa
- Co oznacza sucha i łuszcząca się skóra? – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Wysypka na rękach, udach i twarzy – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Sucha i łuszcząca się skóra na łokciach – odpowiada Lek. Bartosz Pawlikowski
- Zaczerwieniona, sucha i łuszcząca się skóra na mosznie – odpowiada Lek. Bartosz Pawlikowski