Łuszczenie się skóry głowy a odpowiednie działania

Witam, mieszkam na islandii od dwoch lat. Po półrocznym pobycie zaczely sie moje problemy ze skóra glowy.Lekarze stwierdzali egzeme, łuszczyce itd. ale wszyscy stwierdzili: to choroba do konca życia, nieuleczalna. A więc moja skóra łuszczy mi się na glowie, w uszach, na brwiach i czasami spotykam też suche czerwone plamy w pobliżu nosa. Placki są suche, po zdrapaniu albo krew albo jakaś wydzielina ktora dalej zasycha i tworzy kolejne zgrubienia.. Sterydy, naswietlanie lampami nic nie pomoga:(

Małgorzata Panek

Bez obejrzenia zmian nie mogę za wiele powiedzieć. W przypadku łuszczycy wskazane byłoby stosowanie preparatów keratolitycznych, tzn usuwających zgrubiały martwy naskórek. Czy wiąże Pani pojawienie się zmian z stosowaniem nowych kosmetyków czy leków? Proszę udać się do dermatologa. Czasem dobranie odpowiedniego dla pacjenta leczenia trwa długo, ale nie należy się poddawać. Więcej o łuszczycy pod tym adresem
http://m.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/luszczyca-objawy-i-leczenie-luszczycy-komu-grozi-luszczyca_36628.html
Pozdrawiam.