Łuszczyca plackowata i stosowanie metatreksatu a stan zapalny ósemek

Witam, Od 8 lat choruje na łuszczyce plackowatą ciała, nie dawno zostałem skierowany na pierwsze leczenie metatreksatem w dawce 15 mg. Przed rozpoczęciem zażywania leku doszło u mnie do stanów zapalnych ósemek. Stan zapalny moich ósemek wynika z ich nie prawidłowego wyrżnięcia i utworzenia się kieszonek zapalnych. Dermatolog stwierdziła że MTX i będzie mial wpływu na ten stan zapalny i ewentualne gojenie po usunięciu kolejnych zębów. Czy powinienem rozpocząć stosowanie MTX?

Przed rozpoczęciem leczenia MTX powinny być wykluczone wszystkie ogniska zapalne. Jeżeli zęby mądrości są takimi ogniskami powinny być usunięte przed rozpoczęciem leczenia choroby podstawowej.Pozdrawiam