Łuszczyca we włosach

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu borykam się z z moimi włosami. Na początku pojawił mi się straszny łupież, potem włosy coraz częściej przetłuszczały mi się. Z czasem pojawiło się skupiskowe nagromadzenie łupieżu. W chwili obecnej moje włosy są łamliwe i tracą gęstość.Do tego na głowie pojawiła się łuszczyca. Na początku nie zdawałam sobie sprawy z problemu ale teraz zaczynam się bać! Czy to może być grzybica? Jak to leczyć? Czy są jakieś lekarstwa bez recepty? Dziękuję .

KOBIETA ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na grzybicę skóry owłosionej. Najlepiej by było, gdyby udała się Pani do lekarza dermatologa, który obejrzy zmiany i postawi rozpoznanie. Do czasu wizyty może Pani spróbować 2% szamponu Nizoral, który zawiera substancje przeciwgrzybiczne. Stosuje się go 2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodnie. Podczas mycia trzeba pozostawić szampon na skórze głowy przez 5 minut, a nastepnie spłukać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty