Luteina dopochwowa a antykoncepcja doustna

Mam przepisana luteine dopochwowo 3x1 przed transferem zarodka, ale mam infekcje, czy na ten czas leczenia moge brac pod jezyk, czym sie rozni dopochwowa od tej pod jezyk?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Luteina to sztuczny progesteron. Innym sztucznym progesteronem jest Duphaston.
Lekarze przepisują go, gdy progesteron naturalny, wytwarzany przez organizm kobiety jest zbyt niski by doprowadzić do owulacji lub by utrzymać ciążę. Często z powodów stricte ekonomicznych ginekolodzy przepisują preparat podjęzykowy z zaleceniem stosowania dopochwowo (róznica w cenie) raczej nie na odwrót.