Luźne stolce a biegunka przewlekła

Witam, czy mogłabym prosić o wyjaśnienie różnicy między luźnym stolcem a biegunką? Chodzi mi o biegunkę przewlekłą, gdyż od pewnego czasu konsystencja moich stolców uległa zmianie na rzadszą, aczkolwiek częstotliwość wypróżnień się nie zmieniła

Witam! O biegunce mówimy wtedy gdy pacjent oddaje płynny lub półpłynny stolec ze zwiększoną częstotliwością lub ilością wydalanego stolca. O biegunce przewlekłej mówimy natomiast gdy utrzymuje się dlużej niż 4 tygodnie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Luźny stolec to jednorazowa zmiana jakości i konsystencji kału. Biegunka to zwielokrotnione luźne stolce. Warto udać się do swojego lekarza rodzinnego by wykonać podstawowe badania określające funkcję układu pokarmowego, wątroby i trzustki.