Luźne stolce u 15-miesięcznego dziecka

Witam, jestem mama 15 miesięcznego Malucha, syn bardzo często oddaje luźne stolce w ilości 4-5 dziennie nigdy w nocy tylko w ciągu dnia, od urodzenia jest na mleku Bebilon,tym razem luźne stolce utrzymują się od 29 października wówczas Maly został zaszczepiony przeciwko odrze, rozyczce i tężcowi czy to ma jakiś związek? Obecnie od kilku miesięcy intensywnie zabkuje terez wyzynaja się gorne trojki i czworki, apetyt dopisuje, jest pogodny i wysypia się. Co wziąć ew. pod uwagę

Milena Lubowicz

Przyczyną może być tzw. biegunka pędraków. Problem ten wynika z diety dziecka, zbyt dużo cukrów w postaci owoców, soków owocowych, a zbyt mało tłuszczu. Jest on łatwy do wyeliminowania poprzez zmianę sposobu żywienia. Żeby jednak ten problem na pewno zdiagnozować polecam wizytę u pediatry, gdyż nie pisze Pani nic o diecie dziecka.
Pozdrawiam