Luźny stolec po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych

Witam 15 minut po przyjeciu tabletki antykoncepcyjnej wystapil u mnie luzny stolec raczej nie biegunka, ale czulam, ze bulgocze mi w brzuchu i popedzilam do toalety czy musze polknac kolejna tabletke z blistra? prosze o szybka odpowiedz, pozdraiwam1!!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka sytuacja najprawdopodobniej nie zmniejszyła ochrony antykoncepcyjnej. Tabletka rzeczywiście wchłania się przez pierwsze 3-4 godziny od przyjęcia , co jednak nie oznacza iż biegunka po 15 minutach mogła coś zburzyć. Biegunka dotyczy dolnego odcinka przewodu pokarmowego a w tym czasie tabletka z pewnością znajdowała się w jego górnej części.