Luźny stolec po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej a skuteczność antykoncepcyjna

Wczoraj oddałam luźny stolec 3,5h i 4h 15 minut po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej( 10 tabletka) i czy mogło to zaburzyć jej wchłonięcie się? Dzisiaj oddałam też 2 luźne stolce 1h po zażyciu tabletki( 11 tabletka) i 2h 45 minut i czy dzisiaj się prawidłowo wchłonęła? Myślę, że wczoraj zdążyła się dobrze wchłonąć, ale nie wiem czy dzisiaj wszystko było ok i czy mam zażyć jeszcze jedną tabletkę? Dodam też, że ok 12 w przed południem wczoraj i dzisiaj przyjęłam po jednej tabletce stoperanu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli chodzi o dzień wczorajszy rzeczywiście nie ma obawy, nie mniej jednak w dniu dzisiejszym może wystąpić ryzyko zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej. Proponuję przyjąć dodatkową tabletkę w dniu dzisiejszym.