Luźny stolec, zmiany skórne na głowie i odbijanie po jedzeniu u 5-tygodniowego dziecka

mój maluszek ma 5 tygodni i jest karmiony niestety sztucznie, robi jedną kupkę na dobę lub rzadziej, ale jest luźna, jednak pręży się i stęka, czerwieni przy jedzeniu, potem puszcza parę bączków, czasem nie dojada porcji bo płacze i już woli iść spać niż zjeść do końca. Nie ma gorączki, ale krosteczki na całęj głowie, nie wiem czy to może alergia, podaję mu bebilon od pierwszych dni, czasami ma refluks, długo też mu się odbija po jedzeniu, czasem po godzinie jeszcze uleje mu się. Mam panikować?

Milena Lubowicz

Proszę nie panikować, tylko spokojnie udać się do pediatry, który oceni zmiany na główce dziecka. Być może jest to alergia lub nietolerancja mleka. Dzieci mają prawo ulewać nawet do 6 miesiąca życia.
Pozdrawiam