Łysienie androgenowe u dzieci

Wiem, że to rzadkość i niestety bardzo mało informacji na ten temat można uzyskać od lekarzy, bo na ogół sie z tym nie spotkali, a jeśli już to bagatelizują i twierdzą, że rodzicom się coś wydaje. Moja córka ma tę przypadłość, w tej chwili ma 12 rok, a zaczęło się to ok 7-8 roku życia. Włosy wypadały - wypadają b.mało, problem w tym, że nowe nie chcą odrastać. Czy ktoś ma podobny problem i jak z tym walczy?

ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Łysienie androgenowe występuje głównie u mężczyzn po 40. roku życia, choć może rozpocząć się juz około 20. roku życia. Może mieć miejsce także u kobiet, głównie po 30. roku życia. U dzieci przyczyny łysienia są zazwyczaj inne, np.:
 - mechaniczne – wycieranie włosów u noworodków wskutek wytarcia o poduszeczkę, fryzura „koński ogon” – zbyt silne naciąganie;
 - toksyczne – zatrucie arsenem, ołowiem;
 - niedokrwistość z niedoboru żelaza, niedobory witamin i mikroelementów, wyniszczenie organizmu w anoreksji u nastolatków;
 - grzybica włosów;
 - niedoczynność tarczycy;
 - łysienie plackowate.

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty