Łyżeczkowanie a kolejna ciąża

Mam pytanie odnośnie poronienia i łyżeczkowania, jak szybko jest możliwe zajście w ciąże? Wiem, że trzeba odczekać min.3 miesiące, ale jeżeli zaistniała możliwość przedostania się plemników do środka to czy mogę znów być w ciąży?
Dodam, że minął dopiero miesiąc od zabiegu (opisywałam już go tutaj wcześniej w celu zinterpretowania wyników).

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Zwykle zaleca się po poronieniu odczekanie ze staraniami o dziecko co najmniej 2-3 prawidłowych cykli (niezależnie od tego, czy wykonano łyżeczkowanie), ponieważ zakładamy, że tyle czasu potrzebne jest do pełnej regeneracji organizmu. Pierwsza owulacja pojawia się jednak zwykle już po 2-4 tygodniach po zakończeniu krwawienia, tak więc możliwe jest poczęcie już w tak krótkim okresie po stracie ciąży. Jeśli tak się stanie, to nie należy panikować- w wielu przypadkach ciąża przebiega potem zupełnie prawidłowo.
Pozdrawiam serdecznie!