Łyżeczkowanie jamy macicy i usunięcie polipa a współżycie seksualne

czy po łyżeczkowaniu jamy macicy i zabiegu usunięcia polipa jest możliwe współżycie seksualne jeżeli tak to po jakim czasie?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Współżycie oczywiście jest możliwe lecz należy odczekać 7-14 dni po zabiegu. Często po łyżeczkowaniu występuje krwawienie lub plamienie, czasami pojawia się jeszcze przez pewien czas ból. Do momentu ustąpienia tych objawów stosunek może nie być przyjemnością dla kobiety.