Łzawienie oka przy katarze u dziecka

Dobry wieczór. Mam problem z 4 latkiem gdy złapie katar automatycznie łzawi mu oczko po trzech dniach katar zawsze nabiera zielonego koloru, czasem po wielkim płaczu po wydmuchaniu nosa pojawiają się zielone skrzepy. Katar pojawia się co dwa trzy tygodnie.

Małgorzata Panek

W przypadku zapalenia spojówek i nawracającego kataru należałoby wykluczyć tło alergiczne. Zielony katar świadczy o nadkażeniu bakteryjnym. Proszę udać się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam