Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Macica dwurożna a donoszenie ciąży

Witam. Trzy lata temu stwierdzono u mnie macicę dwurożną. Do tego czasu poroniłam już trzeci raz. Czy to, że mam zdiagnozowaną macicę dwurożną ma wpływ na donoszenie ciąży? Lekarz powiedział, że nie ponieważ wada jest mała, ale dlaczego trzy razy poroniłam? Dodam, że w pierwszej i trzeciej ciąży poroniłam w 9 tygodniu, a powodem było to, że serduszko przestało bić, ale nikt nie potrafi mi wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje. Chciałabym się dowiedzieć, czy rzeczywiście macica dwurożna nie ma dużego wpływu na przebieg ciąży. Jak wygląda zależność między macicą dwurożną a donoszeniem ciąży? Czy w ogóle możliwe jest donoszenie ciąży, mając zdiagnozowaną macicę dwurożną? Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, może powinnam zmienić lekarza? Może zrobić jakieś dodatkowe badania? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź!
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.
Niewątpliwie macica dwurożna, jako wada anatomiczna macicy, może być przyczyną poronień. Czasem dochodzi do nieprawidłowej implantacji, czy zaburzeń rozwoju płodu na bardzo wczesnym etapie. Podaje Pani już 3 przebyte poronienia, co klasyfikowane jest jako poronienia nawracające. Zastanawiam się czy była u Pani przeprowadzone szersza diagnostyka poronień, skoro według tego, co Pani napisała, raczej wykluczono wadę macicy jako przyczynę? Proszę pamiętać, że rozpoznana wada macicy nie jest równoważna ze znalezieniem czynnika odpowiedzialnego za poronienia. Kobiety mające wadę macicy są w stanie donosić ciążę i urodzić dziecko w terminie. Proszę zgłosić się do swojego lekarza, porozmawiać z nim całkiem szczerze, i może rozpocząć diagnostykę w kierunku poszukiwania innych przyczyn poronień.
Pozdrawiam serdecznie.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy