Macica jednorodna echogenicznie w przodozgięciu w wyniku badania ginekologicznego

macica jednorodna echogenicznie w przodozgięciu ,trzon o wymiarach 61,1mmx53,0mm z obszarem niejednorodnym echogeniczne, mięśniaki do 22mm odpowiadające uszypołowany .Endometrium jednorodne echogeniczne gr.12,2mm.Po stronie lewej i z tyłu obszar o obniżonej echogeniczności rysujący się jak trójkomorowy torbiel jajnika lewego o wym. 47mmx7,5mm jajnik prawy 27,8mmx30,8mm. Zatok Douglasa bez cech obeności płynów.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie Nie zadała Pani pytania więc mogę tylko powiedzieć iż zmiany pod postacią mięśniaków i torbieli nie są bezpośrednim zagrożeniem dla życia jednak trzeba mieć na uwagę iż mogą powodować niekontrolowane krwawienia, dolegliwości bólowe, zaburzenia cyklu i niepowodzenia położnicze.