Macica w przodozgięciu o nierównej echogeniczności
Macica w przodozgięciu wym. trzonu 37x31x41mm, o nierównej echogeniczności mięśnia macicy - mięśniak śródmięśniowy o wym. 13x11mm Endometrium 5,2 mm Jajnik prawy o typowej strukturze echa w USG, lewy bez ech heterogennych . Jama Douglasa bez wolnego płynu. Wiek 59 lat

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Witam. ultrasonografista opisał mięśniaka w ścianie macicy. Jest to zmiana pojedyncza, niezbyt duża jeśli nie daje objawów sugerowana jest kontrola co pół roku