Makijaż a podrażnienie i zaczerwienie oczu

  Witam! Jestem Paulina i mam 19 lat. Od kiedy chodziłam do gimnazjum zaczęłam się malować. Nic się nie działo, dopóki zachorowałam na miastenie. Od półtora roku zaczęłam się dopiero malować. Zauważyłam, że gdy zmywam makijaż, na drugi dzień mam czerwone oczy dookoła, a tak dokładniej to skóra, całe powieki i dół. Najpierw było jedno oko a od dwóch dni tego roku zaczęło się drugie czerwienić. Następnie zaczyna skóra się łuszczyć i schodzi. Strasznie piecze i łzawią mi oczy. Zmieniłam mleczko do demakijażu na cerę wrażliwą i alergiczną i nic się nie zmieniło. Wiadomo jak to młoda dziewczyna, lubi się malować i na pewno nie chciałabym z tego zrezygnować. Proszę o pomoc!
19 LAT ponad rok temu

Witam!

Myślę, że jest to bardziej problem dermatologiczny niż okulistyczny, gdyż objawy oczne pojawiają się po zastosowaniu mleczka do demakijażu, bo rozumiem, że gdy Pani się nie maluje i nie musi używać mleczka takowych objawów nie ma.
Proponowałabym zatem udać się do lekarza dermatologa celem dobrania do Pani rodzaju skóry z uwzględnieniem chorób ogólnych najbardziej odpowiednich preparatów do demakijażu.

Pozdrawiam serdecznie!