Makijaż a zapalenie spojówek

Jak mi poradzono wcześniej, poszłam do lekarza. Okazało się, że to zapalenie spojówek. Z góry dziękuję, ponieważ dzięki odpowiedzi pani doktor wiedziałam co zrobić. Mam pytanie. Biorę krople drugi dzień, czy za dwa dni podczas wyjścia mogę pomalować rzęsy tuszem? Bo chyba kredka odpada od razu. Myślę że lekki podkład mogę nałożyć omijając okolice oczu. Nie chcę nic źle zrobić, więc proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam,

Cieszę się, że porada okazała się pomocna. Myślę, że bezpiecznie będzie pomalować oczy ok. 2 dni po ustąpieniu objawów, czyli 2 dni od czasu, kiedy oko przestanie być zaczerwienione, powieki spuchnięte, nie będzie pojawiała się wydzielina, nie będą odczuwane żadne dolegliwości ze strony oka. Podkład z omijaniem okolic oczu można stosować wcześniej.

Pozdrawiam serdecznie.