Hydroksyzyna a dawkowanie

Witam. Mam 19 lat. Chciałabym uzyskać informacje na temat dawkowania hydroksyzyny. Mam dość spore problemy ze snem i dlatego zaczęłam przyjmować hydroksyzynę. Niestety, zgubiłam ulotkę i nie wiem, jaka jest maksymalna dawka hydroxizinum jaką mogę zażyć na noc? Ile hydroksyzyny mogę przyjąć w ciągu doby? Jak wygląda dawkowanie hydroksyzyny w przypadku osoby dorosłej? Czytałam gdzieś o dawce śmiertelnej hydroksyzyny i boję się, czy przypadkiem jej nie przedawkuję. Dlatego chciałabym się dowiedzieć jaka jest maksymalna ilość hydroksyzyny jaką mogę bezpiecznie przyjąć na dobę. Chciałabym się też dowiedzieć, czy hydroksyzyna uzależnia? Boję się, że jeśli będę brała dużą dawkę hydroksyzyny to w końcu nie będę potrafiła funkcjonować bez niej. Bardzo proszę o szybką odpowiedź dotyczącą dawkowania hydroksyzyny. Z góry dziękuję.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pojedyncza dawka maksymalna to 100 mg.

Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Maksymalna dawka to 100 mg. Warto jednak dodać, że dawka ta może być znacznie za duża dla niektórych.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Maksymalna pojedyncza dawka u dorosłych nie powinna być większa niż 100 mg. Proszę zażywać taką dawkę jaką zalecił lekarz prowadzący!

Magdalena Mroczek

MAksymalna jednorazowa dawka to 100 mg, ale lek należy przyjmować według wskazań lekarza, a dawkowanie zwiększać stopniowo.

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie zalecenia można określić na podstawie bezpośredniego badania. Proszę udać się do swojego lekarza.