Maksymalna dawka pernazyny dopuszczalna na dobę

Jaka maksymalna dawka Pernazyny jest dopuszczalna na dobe?

Szanowna Pani,
Jeśli chodzi o pernazynę to dawkowanie wygląda następująco:. dorośli początkowo 50-100 mg/d, a następnie stopniowo zwiększać dawkę do dawki optymalnej do 300 mg/d w daw. podz. u chorych leczonych ambulatoryjnie oraz 200-600 mg/d u chorych leczonych w warunkach szpitalnych. Maks. dawka terapeutyczna wynosi 800-1000 mg/d w daw. podz. W leczeniu przewlekłym dawka podtrzymująca wynosi 75-300 mg/d. Pacjenci w podeszłym wieku oraz z niewydolnością wątroby powinni przyjmować połowę dawki zwykle stosowanej. Proszę przed zwiększeniem dawki skonsultować się z lekarzem, czy nie ma przeciwwskazań do jej modyfikacji.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz

Zależy to od trybu leczenia , w leczeniu ambulatoryjnym wynosi ona 300 mg, ale wszelkie zmiany w dawkowaniu leków proponuję ustalić z lekarzem w zależności od tego co jest głównym objawem i co chcemy osiągnąć pozdrawiam