Maksymalna dawka pernazyny dopuszczalna na dobę

Jaka maksymalna dawka Pernazyny jest dopuszczalna na dobe?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Pernazyna jest klasycznym neuroleptykiem, najlepiej stosować dawki bezpieczne 200- 300 mg, są leki nowej generacji o mniejszych działaniach ubocznych

0

Szanowna Pani,
Jeśli chodzi o pernazynę to dawkowanie wygląda następująco:. dorośli początkowo 50-100 mg/d, a następnie stopniowo zwiększać dawkę do dawki optymalnej do 300 mg/d w daw. podz. u chorych leczonych ambulatoryjnie oraz 200-600 mg/d u chorych leczonych w warunkach szpitalnych. Maks. dawka terapeutyczna wynosi 800-1000 mg/d w daw. podz. W leczeniu przewlekłym dawka podtrzymująca wynosi 75-300 mg/d. Pacjenci w podeszłym wieku oraz z niewydolnością wątroby powinni przyjmować połowę dawki zwykle stosowanej. Proszę przed zwiększeniem dawki skonsultować się z lekarzem, czy nie ma przeciwwskazań do jej modyfikacji.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0

Zależy to od trybu leczenia , w leczeniu ambulatoryjnym wynosi ona 300 mg, ale wszelkie zmiany w dawkowaniu leków proponuję ustalić z lekarzem w zależności od tego co jest głównym objawem i co chcemy osiągnąć pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy