Mała ilość snu i kaszel u 2-miesięcznego dziecka

Dzień dobry mój 2 miesięczny syn mało śpi w dzień budzi go kaszel lub krztusi się jakby coś miał w ustach,często ulewa jest bardzo płaczliwy .Ostatnio miał chrypę przeważnie po przebudzeniu.Gorzej je ,po paru minutach szarpie się z butelką. Pediatra kilka krotnie go badała i twierdzi że wszystko w porządku że to kolka i refruks.Czy to nie jest nasilony refluks,nie trzeba leku?Syn jest wcześniakiem z 32 tyg.2 tyg temu miał mały latarek teraz po przebudzeniu też wydaje mi się że ma zatkany nos

Małgorzata Panek

Objawy u synka mogą wynikać z refluksu, ale bez zbadania dziecka oraz badań obrazowych nie można potwierdzić refluksu. Czy dziecko przybiera na masie ciała? Wskazana byłaby wizyta u gastroenterologa dziecięcego.
Pozdrawiam