Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mała krostka na penisie a plamka Fordyce'a i HPV

Witam, na trzonie penisa zauważyłem małą (1 mm) krostkę/wypukłość. Utrzymuje się już jakiś czas. Jest barwy cielistej, po dotykaniu lub naciąganiu skóry w tym miejscu robi się czerwonawa (jak malutki pryszcz). 1. Czy może być to nieco grubsza plamka Fordyce'a (mam liczne) 2. Czy może to być objaw HPV i czy mogę tym zarazić partnerkę. Z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdeczni. Najprawdopodobniej zgłaszana e objawy są wynikiem obecności zaczopowanego gruczołu łojowego znajdującego się w skórze prącia. Oczywiście może być to także większa plamka Fordyce'a. Jeżeli byłby to wynik HPV do zakażenia najczęściej dochodzi w trakcie penetracji narządów płciowych w czasie stosunku pochwowego. Może być to także wynik opryszczki narządów płciowcyh. Jeżeli ma Pan obawy proszę udać się do ginekologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
poproszę zdjęcie na http://www.medevac.net.pl/zadaj-pytanie/
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy