Mała krostka na penisie a plamka Fordyce'a i HPV

Witam, na trzonie penisa zauważyłem małą (1 mm) krostkę/wypukłość. Utrzymuje się już jakiś czas. Jest barwy cielistej, po dotykaniu lub naciąganiu skóry w tym miejscu robi się czerwonawa (jak malutki pryszcz). 1. Czy może być to nieco grubsza plamka Fordyce'a (mam liczne) 2. Czy może to być objaw HPV i czy mogę tym zarazić partnerkę. Z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdeczni. Najprawdopodobniej zgłaszana e objawy są wynikiem obecności zaczopowanego gruczołu łojowego znajdującego się w skórze prącia. Oczywiście może być to także większa plamka Fordyce'a. Jeżeli byłby to wynik HPV do zakażenia najczęściej dochodzi w trakcie penetracji narządów płciowych w czasie stosunku pochwowego. Może być to także wynik opryszczki narządów płciowcyh. Jeżeli ma Pan obawy proszę udać się do ginekologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
poproszę zdjęcie na http://www.medevac.net.pl/zadaj-pytanie/
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty